به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

جاذبه های بسیار دیدنی کشور فیلیپین

جاذبه های دیدنی کشور فلیپین

کشورهای آسیای شرقی دارای فرهنگی بسیار متفاوت و بسیار قدیمی است این کشورها فرهنگ سخت کوشی را در میان مردمان خود نهادینه کرده اند و توانسته اند ما حصل آن را در دهه اخیر دریافت می کند،زیر ساخت های بسیار خوبی در این کشورها فراهم آمده است، در ادامه قصد داریم در مجله جهان توریسم به بررسی زیبایی ها و جاذبه های دیدنی کشور فلیپین که در شرق آسیا قرار گرفته است بپردازییم.پس با ما همراه باشید.

جاذبه های دیدنی کشور فلیپین

فیلیپین کشوری است که در اقیانوس آرام غربی واقع شده است. این کشور به خاطر داشتن ۷۰۰۰ استوایی خود، یکی از طولانی ترین خطوط ساحلی را به خود اختصاص داده است.  جریان های مرجانی زیبا، حیات زیر آب نادره انگیز و جنگل های بارانی کوهستانی قرار متاثر اند، ضمن اینکه  فیلیپین نیز خوش برخورد، گرم و بخشنده هستند. دسترسی به فیلیپین از طریق هوایی و پرواز به شهرهای مانیلا و سبو Cebu امکان پذیر است، علاوه بر این، مسافرت های زیادی به این کشور سفر می کنند.

مانیلا

این کلان شهر آسیایی شاه نشین فیلیپین و مقصد بسیاری از گردشگران بوده و فرصتی درخصوص تجربه ی مرزهای فرهنگی نو و کهنه در کنار هم در اختیار شما قرار می دهد. از ساختمان های افراشته و آسمان خراش ها ملول تا نشانه های شهری پایان قرن، به طور کلی می توان گفت که مانیلا جذب های اضافی بابت نمودن به شما دارد. غذا در مانیلا چه از دکه های خیابانی یا از رستوران های اضافه باکیفیت آراسته شده باشد، در هر حال عالی و متنوع است و در حقیقت چیزی بیشتر از ترکیب غذاهای اسپانیایی، وارد رام و چینی که راه خود را به این کشور آداک ای باز کرده اند به شما نمودن می دهد. هیچ زمان نامناسبی به خاطر بازدید از مانیلا وجود ندارد چرا که هر سال تقریبا ۲۰ فستیوال مختلف در این شهر برگزار شده و جشن متاثر می شوند.

دونسول

دهکده ی ماهیگیری دونسول در شهرستان سورسوگان واقع شده و دارای سواحل بکر و زیبا، آبشارهای خیره کننده و غارهای کشف نشده می باشد. دونسول یکی از مکان هایی در فیلیپین است که در آن می توان موفق به تماشای کوسه-وال ها شد. این موجودات به آبهای استوایی متجاوز علاقمند هستند و همین موضوع خلیج دونسول را به زیستگاهی عالی درعوض جهت آنها تبدیل کرده است. این گونه های محافظت شده بین نوامبر و ژوئن از طریق دونسول مهاجرت کرده و بین فوریه و می تعداد آنها به حداکثر می رسد. این ماهی های بزرگ ترسی از نزدیک شدن به قایق ها ندارند به همین دلیل بعضی از آنها زخم هایی از مواجهه با پروانه ی کشتی ها بر بدن خود حمل می کنند.

تاگایتای

آتشفشان تال که بصورتی جادویی بر بلندای شهر تاگایتای واقع شده در حقیقت ترکیبی از دهانه های فعال و خاموش می باشد که در مجموع یکی از جذبه های دیدنی فیلیپین به شمار می رود. دریاچه ی تال در دهانه ی قدیمی آتشفشان قرار غمناک و آبخو ی مرکزی این دریاچه دهانه های فعال آتشفشانی را در خود جای داده که در روزهای خاصی بخارات افراخته شده از آنها قابل رویت می شود. این منطقه برای آن دسته از افرادی که تا به حال آبهای بکر یک دریاچه ی آتشفشانی را از نزدیک مشاهده نکرده اند بیش حیرت انگیز بوده و از زیبایی آن حیرت طرفه زده خواهند شد. شهر طویل تاگایتای در امتداد این خط الراس قرار نژند و به عنوان مکانی بسیار تمیز و پناهگاهی درخصوص دوستداران غذا شناخته می شود. از جمله جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به چراغ دریایی پونتا د سانتیاگو، زیارتگاه سنت آن و کشتزارهای بزرگ گل اشاره نمود.

جاذبه های دیدنی کشور فلیپین

جزیره باتان

این آبخست مدتها بود که بخاطر دورافتادگی در بخش جنوبی کشور از یاد رفته بود، ولی جزایر کوچک باتان کم کم با سفر گردشگران به این ناحیه واقع در دریای چین جنوبی محبوبیت یافتند. آبخو باتان خود با صخره های سرسبز و آب های موجدار بابت موج سواری، تپه های باشکوه و گاوهای در حال چرا، خانه های سنگی، کلیساهای اسپانیایی و در کل خلدآشیان زیر پتوی کهکشان راه شیری، در اختیار گردشگران قرار دارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *