به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

سرسبزترین شهرهای دنیا

سرسبزترین شهرهای دنیا

کپنهاگ دارالاماره کشور دانمارک در طول سال های زیاد پاداش های زاید برای شرایط زیست محیطی خود به دست آورده است به نحوی که این روند تقریبا کاملا عادی و تحول به روتین شده است. استخوان بندی شهری که برای دوچرخه سواری اضافه کم قیمت است و دوچرخه ابزار مهمی برای حمل و نقل است به جمع بندرنشین کناره نشین که در مرکز شهر قرار دارد و امکان شنا کردن را برای کپنهاگ یکی از سرسبزترین شهرهای جهان فراهم کرده از عوامل کلیدی برای این کامیابی محیط زیستی هستند. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری جهان در مورد سرسبزترین شهرهای دنیا بیشتر می گوییم.

کپنهاگ

پل ملکه لویس (Queen Louise’s Bridge) با بیش از ۳۵ هزار دوچرخه سوار که در ساعات شلوغ از آن عبور می کنند را می توان پرترددترین مسیر دوچرخه موتور در غرب دانست. در کل کشور دانمارک سرزمینی کم رفعت بوده و بر روی جلگه ‌ای خوشحال و زیاد حاصلخیز، و علفزارها مجعد بسیار شکل مفقود ضال ‌است. رودهای آن کوتاه ولی پرآب است. بلندترین نقطه کشور ۱۷۳ متر فراز دارد. آب و هوای آن بی حرکت و برا و پرباران است.

سرسبزترین شهرهای دنیا

ونکوور کانادا

ونکوور در کنار با بحر آرام و در گزند تفرق یک قدمی از کوه های وحشی بریتیش کلمبیا قرار غمناک که موجب شده دارای طبیعتی فوق العاده خیره کننده باشد و در لیست سرسبزترین شهرهای جهان جا گیرد. استعمال این شهر از انرژی های تازگی پذیر و نیروها هیدروالکتریکی موجب شده هوای آن فوق العاده پاکیزه باشد به اضافه بر خلاف اکثر شهرهای آمریکای شمالی خوش گذرانی در ونکوور به نحوی شکل غمناک که مردم را به زندگی در حومه شهر تحریک می کند، یعنی در همسایگی آن نیز امکانات لازم برای گشت مانوس کافه ها و رستوران های سرزنده قابل دسترس می باشند.

در این شهر حدود ۲۰۰ پارک قرار دارد و در هر نقطه ای از آن که نفس بکشید هوای تازه را پیچ درپیچ وارد ریه های خود می کنید. بزرگ ترین مجموعه آن پارک استنلی است که ۴۰۰ هکتار وسعت دارد و جزیره مختص به خود را در کرانه ها غربی شهر ساختن کرده است.

آمستردام

با این اندازه زیاد از دوچرخه همراهان و فضاهای باز در میان کانال ها تعجبی ندارد که آمستردام درمیان سرسبزترین شهرهای جهان جا گرفته است. به ناحیه صنعتی متقدم ظهر آمستردام نوور بروید تا بتوانید در سواحل زیبای آن ریلکس کنید یا به گشت و گذار در زمین های برزگر بپردازید. Noord تحول به یک مرکز خلاق با گالری ها، بار ها، و مغازه های مازاد یدکی شده که در کارخانه های کهنه و جدید احداث شده اند. هلند کوه ندارد و ارتفاع بلندترین تپه در جنوب این کشور۳۲۲ متر است. خاک هلند بیشتر ماسه ای ست. بخش های وسیعی از مرزوبوم هلند را کشتزارها و چراگاه های خوشحال تشکیل می دهند و دریاچه ها و جنگلهای طبیعی و غیرواقعی و واقعی در آن به وفور یافت می شود. احتمالا تا به حال مسموع شهرت اصلی این منطقه به گل های لاله فوق العاده ای است که در آن پرورش می یابند.

سرسبزترین شهرهای دنیا

شهر آمستردام ، به دلیل ترعه هایش شهرت مازاد یدکی دارد. روزهای آمستردام را صدای زنگ دوچرخه ‌ها، بساط پرنقش گل ‌فروش ‌ها و لغزش نرم قایق ‌ها روی آب می‌ سازد و شب ‌هایش را شمع‌ های ‌روشن کافه ‌ها و مردم ابتهاج که عاشق شب ‌نشینی کنار کانال ‌ها هستند. شالوده ‌های قرن هفدهمی، محله ‌های تاریخی،  و کافه ‌های سنتی معروف، موزه ‌های بی ‌نظیر با شاهکارهایی از اسطوره‌ های نقاشی، بازارهای نقشدار و بی نقش و پارک‌ های باطراوت چندصدساله آمستردام را دگرگونی به یکی از سیاحت ترین شهرهای اروپایی کرده است.

استکهلم

احتمالا یکی از براهین تفویض اجازه تصرف این شهر به نشانی دارالاماره سوئد انشا زیاد زیبا در کنار زندگی مدرن و بی نظیر متجدد باشد. قدم زدن در میان جلب های استکهلم یکی از هیجانات سفر به این شهر است. شما می توانید به پارک های فوق العاده شهر بروید و در میان کون خوشدل به گشت و گذار بپردازید. صنع سبز استکهلم در مجمع الجزایری متشکل از  ۱۴ جزیره شکل رنجیده است. برای بهره بردن حداکثری از سفر به استکهلم به مردم محلی ملحق شوید و آبخو را با کشتی بگردید ایضاً می توانید کایاک منفعت کنید و یک عصر پراحساس را پشت سر بگذارید. استکهلم که اغلب آن را ونیز شمال هم می ‌نامند آلبوم ‌ای از جزایر و قربان شبه جزیره، در قسمت برون ریز دریاچه مالار (Mälar) به دریای بالتیک است. فسون تزویر منظره ها آن ممزوج ‌ای از آب و خاک در کنار هم را به نشان دادن می ‌گذارد.

سرسبزترین شهرهای دنیا

سنگاپور

سنگاپور افزون بر قرار دریافت در سرسبزترین شهرهای جهان می تواند نشانی برترین شهر در قاره آسیا از لحاظ محیط زیست را نیز به خود خاص دهد. در کنار انشا براز که سنگاپور دارد سازه های  جدیدی که در این کشور آفریده می شود هم رنگ و بوی سرسبزی دارند و ‏کاملا سازگار با محیط زیست هستند. این عجیب نیست که سنگاپور را شهری در میان باغ می خوانند. ‏جالب است که به آدرس یک آداک کوچک، متراکم و بدون منابع، راه هایی برای صرفه جویی در مصرف را پیدا کرده است. برای مردم محلی، باغ های پشت بام تحول به شیوه ای از زندگی شده است.

‏‏‏علاوه بر اماکنی که مورد توجه گردشگران قرار غمناک است ، سنگاپور ساختارهای ذاتی و سبز دیگری نیز دارد که عموم ‏مردم در آن تردد می کنند ، از آنها می توان به ساختن اساس ‏CapitaGreen ‎‏ در منطقه تجاری مرکزی تلمیح کرد که علاوه مبتکرانه ‏طراحی شده تا محیط زیست لجاجت استوارسازی آفریدن کند. این بنا بلند که یک برج اداری است که شیشه های دوجداره و فضای سبز ‏دیواره های آن کمک می کند تا دمای داخل ساختن اساس ورجاوند و نامتناسب و خنک بماند . این عمارت ساخت هم جهاز تهیه آب مطر نیز ‏دارد. ‏ ‏ ‏

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *