به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

بهترین شهرهای کشور سوئیس

بهترین شهرهای کشور سوئیس

با وجود کوهستان ها ، بحیره ها و نهر های زیبا در تماماً سوئیس ، اصلا عجیب نیست تمام شهرهای این کشور آرام و صلح طلب ، پرسپکتیو زیبا و خارق العاده ای داشته باشند. قلعه ها  و کاخ های باستانی که در میان شالوده هایی با سقف های قرمز رنگ قرار ملول اند و گذرگاه های باریک سنگفرش کهنه و جدید که شما را به باستان این کشور می برد از جمله مناظریست که در غزارت از این شهرها دیده می شود. این در حالیست که با نام شهرهایی همانند زوریخ ، لوزان یا لوسرن آشنا هستید اما هنوز شهرهای آرایش آراستگی در سوئیس وجود دارند که کمتر کسی درباره آنها می داند. در ادامه در مطلب اروپا در مورد بهترین شهرهای کشور سوئیس بیشتر صحبت می کنیم.

بهترین شهرهای کشور سوئیس

بیل-بین

بیل بین یک شهر دوزبانه است ، بیل (Biel)  نامیست که به آلمانی شناخته شده است و نیمی دیگر از ساکنین این شهر آن را با نام بین ( Bienne ) که فرانسوی است می شناسند. بسیار گردشگران ممکن است فقط از این شهر عبور کنند و به ملاقات آن نپردازند در حالیکه بحیره بیل از جمله گاز پینه های آن به شمار می رود که می توانند مدتها شما را خیره به سوی خود نگه دارد. گشت و گذار در ناحیه باستانی شهر نیز برای گردشگران وجد مند به سیرالملوک سابقه زمان بیش لذتبخش خواهد بود.

سیون

شهر سیون شهری کوچک است که در کنار رود ی زیبای رون ( Rhone ) و درمیان دره رون قرار دارد. همانند سایر شهرهای اروپایی ، سیون نیز یک چهره ی مدرن و یک چهره ی باستانی دارد که شهر نوین از جمله دیدنی های آن به شمار می رود. این قسمت از شهر دو تپه ی زیبا با چشم اندازی خارق العاده دارد که بالای یکی از آنها یک قلعه و کلیسای عتیقه مربوط به قرن ۱۳ قرار گرفته است که هم منظره ای زیبا خلق کرده اند هم تماشای آنها و رفتن به بالای این تپه ها امتحان ای خوشایند خواهد بود.

بهترین شهرهای کشور سوئیس

فریبورگ

دره ای این شهر را به دو نیم شعبه کرده است اما همین ماجرا از جمله بغاز های این مکان به شمار می رود.یک پل با تابلو ای زیبا بروی رودخانه سامارا قرار محزون است که این شهر دونیم شده را به هم متصل می کند. قسمت غربی شهر بخش فرانسوی زبان آن است و قسمت شرقی آن آلمانی زبان. فریبورگ ایضاً یک شهر کهنه و جدید بی پایه به قرون وسطی دارد که در آن یک کلیسای زیبا و بزرگ قرار متاثر که چهره ی آن از میان بنیاد قرار های کوتاه تر شهر به خوبی نمایان است. در این قسمت شهر ایضاً موزه ها و سایر ساختن اساس های دیرینه و زیبای شهر وجود دارد.

اینترلاخن

شهر اینترلاخن بین دو دریاچه زیبای آلپی و کوههای صریح از برف قرار گرفته است که موجب شده به یکی از خوش تابلو ترین شهرهای سوئیس تبدیل شود. این شهر کوچک یکی از شهرهای یار گردش جهانگردی است که اغلب گردشگران برای تماشای این منظره ها دیدنی به این شهر سفر می کنند.

بهترین شهرهای کشور سوئیس

چور

چور کهنه و جدید ترین شهر سوئیس است که نواحی آن را کوههای آلپ در بر متاثر و همین موجب شده این شهر مقصدی خوش برای گردشگرانی باشد که دوست دارند به کوهنوردی و پیاده روی در دل کوه بپردازند. این شهر کوچک است و کل آن را در یک روز می توان با پیاده روی دید. کافه ها و کافه های متعددی در کنار بنا های دیرینه و گذرگاه های سنگفرش بااهمیت به یاد ماندنی این شهر یافت می شود که خود از جمله تفریحات لذتبخش در چور به شمار می رود. شهر چور در فصل شتا مکانی کم ارزش برای اسکی در دل کوهها است.

.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *