به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

جاذبه های دیدنی بولیوی

جاذبه های دیدنی بولیوی

کشورهای آمریکای لاتین از نظر داشتن جاذبه های طبیعی بسیار بی نظیر می باشد، این کشورها دارای فرهنگی غنی و تاریخی بسیار کهن می باشند،در ادامه مطلبی را در باره یکی از کشورهای قاره آمریکا یعنی بولیوی می گذاریم پس با جهان توریسم همراه باشید تا به معرفی جاذبه های دیدنی بولیوی بپردازییم.

بولیوی ، طویل ترین و دور ترین کشور بر روی زمین است و بسیاری از نقاط آن دست نخورده باقی مانده اند. بولیوی به مسافران ترکیبی متنوع از تجربیات فرهنگی چند قومی، چشم اندازهای طبیعی باشکوه و ماجراهای بی نهایت را آشنا کردن می کند. از استراحتگاه های مجلل کُپاکابانا در ساحل دریاچه تیتیکاکا تا مناطق پوشیده از نمک اویونی ، بهترین جاذبه های گردشگری در بولیوی هستند.

جاذبه های دیدنی بولیوی

لاپاز

لاپاز عاصمه اداری بولیوی است ، در حالی که سوکره (Sucre) مرکز قانون ریشه ای می باشد. لاپاز بر روی تپه ای شیب دار در ارتفاع حدود ۳۶۵۰ متری بالاتر از سطح دریا نو و قدیم اتفاق شده است. لاپاز مرتفع ترین دارالسلطنه در جهان است. تماشای لاپاز در حال پرواز از بالا باور نکردنی است. اول برزن های فقیر نشین از آل التو ظاهر می شوند و بعد به آرامی جای خود را به لاپاز می دهند که به نظر شبیه به جای مجروح بزرگ روی زمین است.

جاذبه های دیدنی بولیوی

دریاچه تیتیکاکا

دریاچه تیتیکاکا در مرز بین بولیوی و پرو تحکیم دارد و بزرگترین دریاچه در جنوب آمریکا می باشد. اینکاها و همچنین تعداد دیگری از مردم بومی ، انگار می کردند که ریشه هایشان در این منطقه باشد. در نزدیکی ساحل قبله شرقی ، دربدر چپاول های یک شهر باستانی که محققان بر این باورند پیشرو امپراتوری اینکا بوده است ، نهفته می باشد. دریاچه تیتیکاکا مقصد محبوبی برای تعطیلات می باشد.

جاذبه های دیدنی بولیوی

تیاهواناکو

تیاهواناکو در نزدیکی ساحل نیمروز جهات شرقی دریاچه تیتیکاکا در بولیوی تحکیم دارد که یکی از مهم ترین پیش سازه های امپراتوری اینکا است. جامعه بیابان گرد و شهرنشین بین قرن ۷ و ۹ رشد کرد و دگرگونی به یک قدرت مهم منطقه ای در قبله رشته کوه های آند شد. در اوج خود این شهر بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ ساکن داشت، تیاهواناکو نشان دهنده بزرگترین دستاورد معماری قبل از اینکا در کنارها و شمال آمریکا است و امروزه یکی از جاذبه های توریستی سرور در بولیوی می باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *