به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

جاذبه های که باید در آرژانتین دید…

جاذبه های دیدنی آرژانتین

آرژانتین در میان کشورهای آمریکایی یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین کشورهای است که دارای محیطی بسیار جذاب و رویایی است، این کشور دارای فرهنگی غنی و تمدن بسیار باشکوه است، سالانه افراد و گردشگران زیادی برای تفریح و استراحت و تجربه هیجان وصف ناپذیر این کشور را انتخاب می کنند.در ادامه با مجله جهان توریسم همراه باشید تا جاذبه های که باید در آرژانتین دید را به شما معرفی کنیم.

آرژانتین کشوری پهناور در آمریکا است که از لحاظ وسعت، دومین کشور آمریکای جنوبی و هشتمین کشور وسیع جهان است. آرژانتین بین رشته کوه آند در غرب و دریا اطلس جنوبی در شرق و جنوب واقع شده است. این کشور از شمال با پاراگوئه و بولیوی، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه، و از جنوب و غرب با شیلی مرز مشترک دارد.

 

بوینس آیرس پاتخت و بزرگترین شهر آرژانتین، و دومین شهر مسن تر و کهتر آمریکای جنوبیست و در لغت به واژه سازش اسپانیایی به معنای بادهای آرام می باشد. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای آمریکای لاتین است و فرهنگ ها و سنت های بسیاری را در خود جا داده. بوینس آیرس در ساحل غربی دهانه رود ریو دل لا پلاتا، و در ساحل جنوب شرقی آمریکای جنوبی واقع شده. ساکنان بوینس آیرس را پورتنوس میخوانند. آب و هوای این شهر، مرطوب تکه حاره ایست و چهار فصل سال را میتوانید در آن تجربه کنید. سردترین ماه سال در بوینس آیرس ژوئیه می باشد.
فرودگاه بین المللی Ministro Pistarini که در حومه ازیزا واقع شده و وافراً و به ندرت ازیزا نامیده می شود، فرودگاه اصلی آن است. واژه سازش رسمی آن اسپانیایی است و وافراً و به ندرت در بوئنوس آیرس به این کلمه صحبت می شود.

جاذبه های دیدنی آرژانتین

تئاتر کولون

تئاتر کولون بزرگترین تالار اپرای آمریکای جنوبی است. در این تالار کاپیتان نمایش های هنری متعددی انجام می شود. اکنون بیش از یک قرن از رویدادهای تاریخی در این سالون می گذرد و به همین دلیل این سالن میراث مهم آرژانتین محسوب می شود. معماری سبک ایتالیایی آن نیز بسیار جذاب است و گردشگران را به خود جذب می کند. ظرفیت این سالون بندها ۲۰۰۰ نفر است.

 لا کازا روسادا

 لا کازا روسادا، یک سازه قدیمی مشهور در بوئنوس آیرس است و در حال حاضر محل سکونت سرکرده جمهور آرژانتین است. با آنکه در قرن شانزدهم ساخته شده است، ولی بازسازی های زیادی در طول سال ها روی آن صورت گرفته است و نمای بیرونی آن رنگ صورتی دارد که سبب شده به آن خانه صورتی بگویند. داخل آن موزه ای دارد که کاردستی های مختلفی از بخش های مختلف آرژانتین به نمایش گذاشته شده است.

جاذبه های دیدنی آرژانتین
اوسوایا به دلیل منطقه  جداشده اش ، قبل ها به آدرس تبعیدگاه استفاده می شد، اما در حال حاظر زیبایی اوسوایا آن را به یار ترین مکان تماشا در آرژانتین تبدیل کرده است. اوسوایا به نشانی جنوبی ترین شهر جهان، بر کانال پیک واقع شده است،و به آدرس یک پایگاه مردمی درعوض جهت کشتی های قطب جنوب، ورزش های زمستانی و مشاهده حیات وحش در نظر گرفته می شود.

آبشارهای ایگوازو

جاذبه های دیدنی آرژانتین

 آبشارهای رود ایگوازو (Iguazu Falls) از مهروفترین آبشار دنیا است که مقدار جریان آب آنها سه برابر آبشارهای نیاگارا براورد شده است. این آبشارها که بین کشور برزیل و آرژانتین قرار دارند، در جنگل های نیمه حاره ای قرار دارند و هر سمت آن، نماهای مخصوص به خود را دارد. این آبشار شامل چندین آبشار کوچکتر است و تنها با تماشای آن از آسمان میتوانید به عظمت و زیبایی واقعی آن پی ببرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *