به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

جاذبه تاریخی و تفریحی مراکش

جاذبه تاریخی و تفریحی مراکش

کشورهای قاره آفریقا دارای فرهنگی بسیار غنی هستند امروز قصد داریم در مجله جهان توریسم به بررسی و معرفی چند جاذبه تاریخی و تفریحی مراکش بپردازییم.مراکش از معدود کشورهای آفریقایی است که توانسته  کنار حفظ الگوهای سنتی خود بسیاری از الگوها را از کشورهای اروپایی بگیرد. مراکش به عنوان شهر سرخ متمایز می شود و هر چیزی که انتظارش را داشته باشید دارد. این شهر واقع در آفریقای شمالی، منزلگاه جالب ترین و زیباترین مکان های دیدنی در دنیاست. اگر به لذا بعد آن هستید که جاذبه های گردشگری مراکش را کشف کنید.

جاذبه تاریخی و تفریحی مراکش

قصر باهیه

این قصر به شما نشان می دهد که در قرن نوزدهم زندگی مردم مراکش چه سبکی داشته است. می گویند این قصر را راجع به حساب اقامت حرم احمد بن موسی ساخته بودند. برخلاف بدنامی او، این قصر نمونه ای عالی از معماری شرقی است. در این قصر فضاهای داخلی تزئینات بسیاری دارند و سقف ها صورت سازی شده هستند. حیاط آن کاشیکاری شده است و حدود ۸ هکتار باغ نفرت انگیز و خوب و خرم دارد.

یابان و تپه های شنی

تعطیلات در مراکش می تواند سفر به صحرا را نیز در بر بگیرد. شترسواری یا گشت های بیابانی انتخاب های محبوب گردشگران هستند و در پیشامد می تواند ظرف دو روز به دومین صحرای بزرگ دنیا رسید. بینش رویت تپه های شنی، بازدید از چادرهای بادیه نشینان و به خواب رفتن زیر نور ستاره ها از تجربیات این سفر هستند.

جاذبه تاریخی و تفریحی مراکش

کازابلانا

مدرن ترین و تجاری ترین شهر مراکش کازابلانکاست که مرکز سوداگری و رفاه و خرابی شهری است. از پرستشگاه Hassan II دیدن کنید که یکی از بزرگترین مساجد دنیاست. همچنین برج های Twin Center، انفا، بازار، گذرگاه محمد و مرکز شهر نیز بسیار دیدنی هستند.

جاذبه تاریخی و تفریحی مراکش

مکناس

مکناس پایتخت امپراتوری مراکش است و ثروت و تاریخ را در خود نهفته دارد. در نتیجه این شهر جز میراث دنیوی کلی یونسکو است. در این شهر آثار تاریخی فزونی از کاملاً عبادتگاه های فراوان وجود دارد و به این شهر “صد مناره” هم می گویند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *