به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

آشنایی با دهکده ی کوچک هال اشتات

آشنایی با دهکده ی کوچک هال اشتات

دهکده ی کوچک هال اشتات یکی از کهن ترین دهکده های مسکونی فرنگ است و به دلیل رابطه داشتن معادن شدید نمک هم دوره افرادی برای کشف نمک به کوهستان نمکی که در این ناحیه وجود دارد راهی می شوند، اما این تنها جذابیت این دهکده ی کهنه و جدید نیست، با گشت و گذار در این دهکده می توانید از گونه ها تفریحاتی که در آن وجود دارد نیز بهره ببرید و در فصل های گرم تر نیز در اطرف دریاچه هال اشتات در این عمارت ورزشکاران مازاد یدکی به دوچرخه اتومبیل ، قایقرانی یا پیاده روی می پردازند.

آشنایی با دهکده ی کوچک هال اشتات

فصل زمستان برای آرزومندی مندان به ورزشهای شتوی نظیر اسکی رخیص است؛ کلیه این ها می تواند برای مشغول درگیر دل بسته کردن گردشگرانی که به سمت این ناحیه می آیند دل پذیر باشد. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری جهان در مورد آشنایی با دهکده ی کوچک هال اشتات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

این دهکده به دلیل جذبه های قدیمی که درون خود دارد به عنوان یکی از آثار کهن اتریش در رتق وفتق ترکه دنیوی کلی یونسکو به در سال ۱۹۹۷ به ثبت کبیر و نابالغ رسا است. علاوه بر خانه ها و بناهای قدیمی که در شهر وجود دارد بقایایی از کس ها پیدا شده که به روزگار آهن باز می گردد. این دورهٔ بااهمیت به یاد ماندنی از عصر آهن را به همین دلیل فرهیختگی هال‌اشتات نامگذاری کرده‌اند. هتل های کمی برای توقف گردشگران ها اشتات در این دهکده وجود دارد اما به دلیل حجم بالای توریست در این دهکده در صیف و زمستان تقریبا تمام خانه هایی که در این منطقه قرار دارند نقش هتل را بازی می کنند. حتی چین از این دهکده کپی برداری کرده و کشاورز به همین شکل درست کرده است.

کلیسای کالورینبرگ

در سال ۱۷۱۱ کلیسایی به افزار یک زن و شوهر که منشی محکمه بودند نیز ساخته شد. این کلیسای باستانی مربوط به وقایع خدای نامه مهم در منطقه ی کالورینبرگ در نزدیمی کوهی که چشم انداز بی نظری به دهکده و دریاچه هال اشتات داشته نیز مصنوع و آفریدگار شده است. این دهکده در اصل هدیه ای به ساکنان آن بوده و پایه گذاران آن در همین محل نیز دفن شده اند. معماری این کلیسا از شاهکارهای سبک باروک می باشد.

بازار

دیگر جاذبه ای که در این دهکده وجود دارد و می توانید در گشت و گذارتان از هال اشتات از آن دیدن فرمایید عرض راسته است. در وسط این گستره عکس ای از «تَثلیث» وجود دارد. در اکناف این ساحت کافه، مهمانخانه و ایضاً هتل هایی برای قرار ثبات وجود دارد که می توانید انرژی از دست رفته یتان را بازآفرینی کنید.

کلیسای عروج

بر فراز تپه های هال اشتات کلیسایی به نام عروج که آن به رومیان بوده نیز خلق شده است. این کلیسا که در طول چندین قرن به کرات مورد بازآفرینی و آبادانی قرار نژند است، در کنار این کلیسا یک قبله زیبا و یک گورستان تاریخی نیز وجود دارد.

آشنایی با دهکده ی کوچک هال اشتات

مصنوعات باستانی

همانطور که گفتیم افزون بر بناهای و بنیان های قدیمی در این دهکده ی ۷۰۰۰ ساله مصنوعات قدیمی مازاد یدکی هم به طور اتفاقاتفاقی در زمان تاسیس موتورخانه ای در زیر یک حجره ورزشی نیز کشف شده است.  از این مصنوعات می‌توانید در طول ساعات کاری سوپر به صورت مجانی از آن‌ها دیدن کنید. مسلماً اکتشاف مهمی هم در دوروبر این دهکده کهن رخ داده که مهم ‌ترین آن‌ها ۲۰۰۰ قبر لحظه به اواخر عصر برنز و اوایل عصر آهن و معادن نمک ما قبل تاریخ است.

معدن نمک هال‌ اشتات

همانطور که گفتیم این دهکده دارای کانها نمک متعددی است. از همین رو بر اساس ظواهر قدیمی که در این ناحیه وجود دارد، معدن نمک هال اشتات تا قرن ۱۵ میلادی نیز فعال بوده است. اما در طی سال های اخیر این معدن نمک متروکه شده و دیگر جزء ملاحت و دافعه های آفاق پویی هال اشتات به شمار می آید.

در بالاترین بخش پیست اسکی داخشتاین، یکی از مدرن ترین سازه ها در خراج ۲۷۰۰ متری از سطح دریا قرار غمگین است. در این هوای پاک و بدون ابر از فراز آن می توانید بخش هایی از اتریش و اسلوونی و جمهوری چک را نظاره کنید. کف این پل از شیشه بوده و بخشی از بلندترین پل معلق اتریش نیز به شمار می رود.

مطابق با رسم دیرینه و کهن حدود ۱۰ تا ۱۵ سال بعد از رسوم مشایعت جمجمعه ها و پایه نژاد های کسان را از گور خارج می کردند و آن ها را خشک و تمیز می‌کردند و در سرانجام با رنگ و شاخه‌های گل خشکیده تزئین می‌شدند. خانه چارنل محلی برای جمع آوری این جمجمه های چهره پردازی شده نیز بوده است و حدود ۱۲۰۰ جمجمه ی دد دیو را مه آن به قرن ۱۲ میلادی می شدند را در خود جای داده است. ۶۱۰ عدد از این جمجمه‌ها صورت سازی شده‌‌اند که وقایع خدای نامه و محل مرگ شخص متوفی نیز روی آن ثبت شده است.

آشنایی با دهکده ی کوچک هال اشتات

دریاچه هال‌ اشتات

در قرن های کهن دریاچه هال اشتات قرن ها است که نقش پل ارتباطی بین سالزکامرگوت و اوبرترون را ایفا می‌کرده است. برای انتقال نمک این دریاچه تنها مسیر از منطقه هال اشتات به دیگر ناحیه ها این کشور بوده است. امروزه، بازدیدکنندگان بر فراز کوه‌های نزدیک دریاچه، به تحسین آن می ‌پردازند یا در آب تمیز و شفافش شنا و قایق ماشین می‌کنند.

موزه هال‌ اشتات

در سال ۱۸۸۸ میلادی موزه ای در دهکده ی هال اشتات احداث شد. هدف از خلق این موزه نشان دادن مصنوعات دیرینه کشف شده ای بود که در این دهکده پیدا شده بود. با رفتن به این موزه می توانید از تاریخ ی دهکده و سازه های عصر سنگ تا امروز نیز معرفت دانایی پیدا کنید. مصنوعات قدیم معدن نمک هال اشتات و سازه‌های عصر آهن هم در این موزه به ارائه در آمده‌اند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *