به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

جاذبه های کردشگری کشور نروژ را بهتر بشناسید

جاذبه های کردشگری کشور نروژ را بهتر بشناسید

برگن (Bergen) بعدی شهر ارشد نروژ و همچنین بزرگترین لنگرگاه غرب این کشور است و یکی از اجتماع ترین بنادر اسکاندیناوی به احصائیه می رود.این شهر در رتق وفتق ای از تپه ها و کوهها که به هفت کوه صوت دارند ثبات گرفته است به همین علت نام این شهر در مبدا Bjørgvin به معنای چمنزار سبز در وسط کوهها گذاشته شد. منظره ها غریزی خارق العاد ، این شهر را به یکی از خواسته ها سیاحت مهم و پرطرفدار در نروژ استحاله کرده است. افزایش بر اینها ، برگن یک تیر سیر فرهنگی در نروژ نیز به آمار می رود ، در طول سال اعلام و شادی های مختلفی در این شهر برگزار می شود از تمام مهمانی بین المللی برگن در ماههای می و ژوئن ، جشنواره ناتجاز ( ماه می ) و برگن فست ( ماه ژوئن ). نیز یکی از کهنه و جدید ترین ارکسترهای افرنگ نیز نزاکت مال به این شهر است. با لست سکند عدو باشید تا نگاهی به جذب های آفاق پویی این شهر نیک و دوست داشتنی ملیح در نروژ داشته باشیم. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری جهان در مورد جاذبه های کردشگری کشور نروژ را بهتر بشناسید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جاذبه های کردشگری کشور نروژ را بهتر بشناسید

 Market Square

در نواحی پهلوها شرقی شهر برگن ، لنگرگاه فرعی آن به نام وسعت مارکت استواری ملول است. این موضع و آنجا یکی از اقطار هنگامه و خلوت و پرتردد شهر است که هر روز صبح بازارچه سهم فروشان در آن مترقی تندرست می شود. این بازار ۷۰۰ سال است که در این عرض پابرجاست.

 Bryggen Hanseatic Wharf

این منطقه پرنقش یکی از جانان ترین جلب های سفر شهر برگن است ، مسکن های چوبی پرنگار در کنار مهمانخانه ها ، فروشگاهها و گذرگاه های باریک ، چهره این اشکوب از شهر را دیگرگون کرده اند. در این ناحیه می توانید همچنین از پاافزار بریگن نظر ادراک کنید ، در این ارسی وسایل قدیمی که به قرن ۱۴ باز می گردند جمع آوری شده اند.

Hanseatic Museum

موزه هانزا در یکی از خانه های چوبی و کهنه و جدید در بریگن دایر شده است. این گیوه بی پایه به گستره انتها بیعت هانزا در شهر برگن می شود و در ظاهر خلوت و جلوت تعیش پولداران آلمانی که در کنار بندر زندگی می کردند را نشان می دهد. در این ملکی حدید زنجیر ها ، لوازم خانه(میزوصندلی و بوفه و مبل و کاناپه) و تجهیزات این اشخاص در قرن ۱۸ به نمودن گذاشته می شود.

Bergenhus Fortress

قلعه باستانی برگنهوس در قرن ۱۶ آفریننده شده است و در حق الورود لنگرگاه ثبات نژند است. این ارگ یکی از عتیقه ترین قصر های محافظت شده در نروژ است.قلعه اولیه در سال ۱۲۴۰ آفریده شد اما سطوح آزار هایی در اثر جنگ های متنوع علی الخصوص جنگ جهانی دوم دید و بازسازی شد. در نوین این قصر محل اتراق نفوس خسروانی شهر برگن بود و امروز به یک موزه تبدیل شده است.

جاذبه های کردشگری کشور نروژ را بهتر بشناسید

Old Bergen Open-Air Museum

در منطقه باستانی شهر به نام سندویکن (Sandviken) می توانید به عتیق شهر برگن سفر کنید. کفش فضای باز شهر کهنه و جدید برگن بها نظر ادراک دارید. این ملکی محتوی ۳۵ منزل ساختمان بااهمیت به یاد ماندنی چوبی می شود که گردشگران می توانند از آنها معاینه بررسی کنند و معماری بنا های شهر را در قرن های ۱۸ و ۱۹ ببینند.

Bergen Cathedral

قدمت کلیسای کامل برگن به سال ۱۱۸۱ باز می گردد . این کلیسا دوبار پی درپی در سالهای ۱۲۴۸ و۱۲۷۰ آتش گرفت و دایر شد. اما پس از هر دو آتشسوزی این کلیسا بازسازی شد اما صورت کنونی آن به قرن ۱۶ باز می گردد که این بازآفرینی نیز در اثر آتشسوزی دیگری که در سالهای ۱۶۲۳ و ۱۶۴۰ رخ داده بود روی گرفت. از آن پس کلیسای ناقص برگن با سیما کنونی خود در شهر می درخشد.

Royal Residence

اقامتگاه خسروی برگن که به آن  Gamlehaugen نیز کلام می شود همانطور که از نامش پیداست محل بیتوته خویشان پادشاهی شهر بوده است. این کاخ قبیح در سال ۱۹۰۱ درعوض جهت خصوصی :صفت اختصاصی به نام کریستین میشلسن که در آن حرارت انتها رئیس دیوان بود آفریده شد. در سال ۱۹۲۵ ، این کاخ  توسط دولت نروژ ابتیاع شده و در اصالت امپراطور گذاشته شد. معاصر نصیب تقدیر هایی از این کاخ بابت ویزیت کنترل جمعناتمام باز است.

جاذبه های کردشگری کشور نروژ را بهتر بشناسید

Fløyfjell

در سگال شرقی برگن Fløyfjell قرار گرفته است ، یک قصر ۱۰۴۷ پایی که از بالای آن چشم اندازی خارق العاده از شهر قوه دید و سامعه چشم می شود. این چشم انداز اثنا صبح بی به سان است و تجربه ای فراموش نشدنی درعوض جهت بازدیدکنندگان رقم می زند. حسب معمول با یک ترن کوهنوردی یا ترموا به بالای این قله می سیره اما شوق مندان به کوهنوردی نیز می توانند این منهاج کامل را پیاده طی کنند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *