به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا

بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا

لیسای جامع سویا از زیباترین مکان های دیدنی سویا و بزرگترین کلیسا در سازمان مسیحیت است و پیمانه بزرگ آن و مخزن خزینه های هنری انحصاری باب به فرد آن، نظیر ندارد. این بنای کهن بی رقیب، که جزء تعرفه میراث دنیوی کلی یونسکو است، در بین سالهای ۱۴۰۲ و ۱۵۰۶ و در مکان مسجد اصلی شهر ساخته شد. برج گیرالدا (Giralda) در اصل ماذنه نمازخوان بود که در قرن ۱۲ به ادوات حاکمان موروها موحدون مصنوع و آفریدگار شد. این برج ۹۳ متری کلیسای جامع هنوز هم جزء آماج های جذبه های سیاحت برتر شهر سویا است. برای چسبیدگی به کلیسای جامع، گردشگران از حیاط درختان پرتغال (ازPatio de los Naranjos) عبور می کنند که زمین روبه روی مسجد بوده است. فواره هشت ضلعی در مرکز آن باقیمانده اسلام است، فواره ای که برای غسل های مومن استفاده می شد.
با ورود به کلیسای جامع، گردشگران از معیار های بزرگ ایوان کلیسا حیرت زده خواهند شد.

بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا

فضای اندرونی آن با پنج راهرو، ۱۱۷ متر طول و ۷۶ متر عرض و ۴۰ متر ارتفاع دارد. این فضای عظیم، بزرگترین فضای داخله سبک گوتیک را در اسپانیا دارد. نیایشگاه اصلی (Capilla Mayor)، نقش جایگاه امام در مسجد عبادتگاه (retablo) درخشانی دارد که شاهکار حکاکی روی چوب به سبک گوتیک است. در مرکز آن تصویری نقره ای از مریم در حالت نشسته (Virgen de la Sede) قرار دارد که با ۴۵ نما از معیشت خوش گذرانی کردن مسیح و خوش گذرانی مریم احاطه شده است. در جناح جنوبی کلیسا بنای یادبودی از کریستف کلمب قرار دارد که تمثال ای از بدن او نیز در آن قرار داده شده است. در پشت سر نیایشگاه اصلی، نیایشگاه خسروانی (Capilla Real) قرار دارد. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری چهان در مورد بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا بیشتر می گوییم.

کلیسای جامع

این نیایشگاه گنبدی چرند به رنسانس، آرامگاه های نفوس شاهی را در بر می گیرد. محل اصلی حراست ظروف شریف کلیسا (Sacristía Mayor)، اتاق باشکوهی مهمل به قرن ۱۶ است که شامل شمعدانی بزرگ و کاتولیک از صورت سازی به نام پدرو کمپانیا است. در محل حراست ظروف مقدسه، انبار ای قرار دارد که تاج مکرم منظم شده با جواهرات قدیس سلاطین را در خود جای داده است.
برای کمی خلوت پس از دیدن کلیسای جامع، به بلوار سیرپس (Sierpes) از دیگر دیدنی های سویا، در شمال عرصه نئوا بروید. این پیاده روی سنگ فرش شده، بلوار اصلی سوپر های سویا می باشد که پر از بوتیک ها، کافه ها و مطعم ها است. برای آروین ای خاص، در انگبین پزی کامپانا (Campana) توقف کنید تا شیرینی های اندلسی اغواکننده ای مثل انجیرها، پرتغال ها و امرود های قندی را آزمون کنید.

بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا

محله سانتا کروز

سانتا کروز با جذابیتی که از سویای قدیم به ارث برده است، طی قرون وسطی تحت حکومت موروها، محله یهودی ها (Judería) بوده است. تکثر از کلیساهای این محله در اصل نیایشگاه های یهودی ها بوده است. محله سانتا کروز از مکان های دیدنی سویا در بین کلیسای جامع و قلعه آلکازار قرار محزون است. این محله چرند به قرون وسطی به پیاده روهای پر پیچ و خم سنگ فرش شده (که خیلی برای آلت ها باریک است)، خانه های به رنگ سفید با پاسیوهای جذاب و عرض های زیبا پر شده با کافه های فضای باز نهان می شود. اغلب صحن های آرام آن، مثل عرصه دونا الویرا با درختان پرتغال تزئین شده است. عرض سانتا کروز کرته های گل رز و یک صلیب آهنی در مرکز خود دارد. در گستره ریفاینادورز (Refinadores)، گردشگران مجسمه دون خوان تنوریو (Don Juan Tenorio)، شخصیتی ادبی اسمی در بین بومی ها را خواهند یافت.

محله سانتا کروز دو موزه گمنام و محترم دارد: موزه مرکز تفسیر کردن تعبیر محله موسوی های سویا (خیابان Ximenez Encisco 22A) که تاریخچه سفاردی های شهر (یهودی های اسپانیا) را به نمودن می گذارد و موزه بهداری کشیشان مقدس (در ۸ Plaza de los Venerables)، بیمارستانی قرن هفدهمی برای کشیش های قانع بوده است که حالا کلکسیون مبنا Focus Abengoa از چهره نگاری ها و درفش های اسپانیا در آن قرار دارد. حتما در باغ های (Murillo)، باغ کوچک های زیبای پر از درختان نخل، فواره ها و نیمکت های کاشی کاری شده زیبا قدم بزنید. برای بوم ای عالی از کلیسای جامع می توانید به صحنه پاسیوی باندراس از ملاحت و دافعه های آفاق پویی برتر شهر سویا بروید.

بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا

قلعه آلکازار

قلعه سلطنتی آلکازار، که جزء لیست میراث جهانی یونسکو و گیرایی کشش های تماشا برتر شهر سویا است، در اصل دژ حاکمان موروئی و بعدا ملوک نصارا در قرون وسطی بوده است. این کاخ در قرن ۱۰ برای حاکمان موروئی مصنوع و آفریدگار شد. در قرن ۱۱، این کاخ در دست حاکم و شاعر اسطوره ای، المؤتمن بود. بعد از تسلط مجدد مسیحیان در دهه ۱۳۶۰، معماران موروئی بنیان هایی به سبک مدجن را برای شاهنشاهی ظالم به نام پدرو ساختند.

گردشگران از در ورودی اصلی وارد می شوند که به پاسیوی دختران باکره ختم می شود. این حیاط زیبا در بین سال های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۹ ساخته شده است و معماری اسلامی ولی با طاق های باشکوهی را نشان می دهد که از کارهای عربی در بالای ۵۲ ستون سنگ مرمر آن استفاده شده است. از قدیم ترین فضاها، سالن سفیران است که سقف گنبدی استالاکتیک باشکوهی با کتیبه ها و سنگ نتیجه معلول هایی با دست خط عربی دارد. آن طرف پاسیوی شیرها، اتاق جلسات، یکی از اتاق های این کاخ است که با صنایع متجاوز بدیعی تزئین شده است که سقف artesonado چوبی با حکاکی صریح (artesonado) و مجللی دارد.

حتما زمانی را برای گردش در باغ های آن سامان دهی کنید. این باغ هایی که به بغاز منتظم شده اند پر از نخل های برگدار، درختان پرتغال مطبوع و رزهای نقشدار و بی نقش است. صحن ها، استخرهای تزئینی و فواره های با طراوت، قسمت های اصلی این چشم انداز هستند که به سبک سنتی اندلس آفریننده شده اند. آن طرف قلعه آلکازار، عمارت لونجا (Lonja) قرار دارد که بایگانی همگانی کمونیستی هند در آن است و جزء تعرفه یونسکو و زیباترین دیدنی های سویا است، آرشیوی از دیپلم ها سال های مستعمراتی اسپانیا در دنیای غرب.
آدرس: Plaza del Triunfo, Seville
قلعه پادشاهی آلکازار

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *