به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

بهترین جاذبه های گردشگری جنوب آفریقا

بهترین جاذبه های گردشگری جنوب آفریقا

از دشت های سبز و بی درخت تا کناره ها ماسه ای سفید و کوه های مرموز شده از برف، جنوب آفریقا مکانی با هزارها هزارگان منظره و وصله زینت های جبلی غیر است. مردم این ناحیه نیز به همین اندازه گوناگون و مگر دیگر هستند و آزمایش های جدید و دلهره انگیزی در هر گوشه از این منطقه وجود دارند. شما می توانید در تاپ :صفت عالی نقاط جنوب آفریقا سافاری یا پارک ملی کروگر Kruger National Park با خلق و حیات وحش غیر عادی و جالب توجه آفریقا روبرو شوید یا در آب های گرم محال استوایی موزامبیک شنا کنید.در ادامه در مطلب آفریقا در مورد بهترین جاذبه های گردشگری جنوب آفریقا بیشتر می گوییم.

بهترین جاذبه های گردشگری جنوب آفریقا

آبشار های ویکتوریا Victoria Falls یکی از هفت تعجب غریزی جهان هستند و شهر کیپ تاون بخاطر مطعم های فوق العاده و تاکستان های محبوبش شناخته می شود. اگر به قاره آفریقا علاقمند هستید و قصد سفر به جنوب این قاره پهن و شگفت انگیز را دارید، بهتر است اوایل این مطلب را بخوانید.

آبشارهای ویکتوریا

آبشارهای ویکتوریا Victoria Falls که محلی ها از آن به آدرس Mosi-oa-Tunya یا دودی که هیاهو می شود نام می برند، بزرگ ترین آبشار در جهان از نظر حجم می باشد. در طول فصل بارانی، بیش از ۵۰۰ میلیون لیتر آب از لبه مزله های این منطقه آویخته می شوند. کامل بلوز رکابی راه تماشای این آبشارها که در مرز بین زامبیا و زیمبابوه واقع شده اند، از راه هوا یا از یکی از سکوهای دید که در لبه بند جیحون زامبزی Zambezi River قرار دارند می باشد. آبی که از این آبشارها به حواشی پراکنده می شود، آنقدر زیاد است که اگر در نزدیکی این آبشارها باشید، در عرض چند لمحه کاملا خیس می شوید.

بهترین جاذبه های گردشگری جنوب آفریقا

پارک ملی ساوث لوآنگا

پارک ملی ساوث لوآنگا South Luangwa National Park در زامبیا که بخاطر سافاری های پیاده اش بنام است، به شما این امکان را می دهد که خودتان را در تعجب جنگل های آفریقایی غرق کنید. وقتی در این ناحیه هستید، بپا انواع ددان وحشی (در کل ۶۰ نوع حیوان) از جمله گله های شیر، گله های فیل و پارس های تک زی و واضح باشید. شادخواری گذران در پارک ملی ساوث لوآنگا South Luangwa National Park حول محور آب می گردد و رود لوآنگا Luangwa پر از کرگدن، کروکودیل و ماکیان آبی ساده است. تماشای طیور در این منطقه بیش جالب و خوشایند است؛ زیرا بیش از ۴۰۰ گونه مرغ در داخل مرز های این پارک وجود دارند.

بهترین جاذبه های گردشگری جنوب آفریقا

کیپ تاون

شهر کیپ تاون، شاه نشین آفریقای جنوبی در کوهپایه کوه نامدار این کشور با نام کوه تیبل Table Mountain واقع شده است و می توان از آن با عنوان زیبا ترین شهر جهان نام برد. ناحیه حوالی این شهر از تاکستان های زیبا، کرانه ها خارق العاده و بهترین جاذبه های گردشگری جنوب آفریقا کشیده مبهم شده اند. در مرکز این شهر، فرهنگ حکومت می کند. بار های درجه یک عالمگیر دنیایی و مراکز خرید پر از مغازه های طراحان شهره در ترکیب با بازارچه های زراعت پیشه و موزه های جالب و فوق العاده. کیپ تاون بازهم مملو از مکان های باستانی مربوط به تاریخ مهم نیز هست؛ از جمله منطقه Bo-Kaap، District Six و جزیره رابن Robben Island که نلسون ماندلا اغلب سال های رقیت خود را در بازداشتگاه آن گذرانده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *