به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

جاذبه ها و مکان های دیدنی مصر

جاذبه ها و مکان های دیدنی مصر

مصر یکی از کشورهایی که در آفریقا قرار دارد این کشور دارای تاریخی بسیار کهن و پرفراز نشیب است،سالانه افراد بسیار زیادی برای گردش و سفر به این کشور می آیند و از جاذبه های دیدنی آن دیدن می کنند، در ادامه با مجله جهان توریسم همراه باشید تا شما را با جاذبه ها و مکان های دیدنی مصر آشنا کنیم. معابد و اهرام الهام بخش کشور مصر ، تخیل مسافران به این سرزمین را به خوبی نشان می‌دهد.

جاذبه ها و مکان های دیدنی مصر

اسکندریه

اسکندریه در کناردریا دریای مدیترانه جدید شده و مرکز تجاری و حمل و نقل مصر به شمار می‌رود.این مکان در سال ۳۳۱ قبل از پیدایی شفاعت اسکندر کبیر بنا شده و به عنوان تقاطع دنیا در نظر گرفته شده بود. بسیاری از مکان‌های باستانی مربوط به سیرالملوک سابقه زمان مهم معروف اسکندریه همچون کتابخانه که بیش از ۵۰۰۰۰۰ کتاب دارد، توسط ثروتمندان لرزه‌ی ویرانگر در قرن چهاردهم تخریب شد. امروزه شکوه بااهمیت به یاد ماندنی این شهر کمی کم رنگ شده اما هنوز هم به خاطر بود جذبه های فرهنگی و تاریخ غنی‌اش ، ارزش بازدید را دارد.

شرم الشیخ

یک اقامت گاه ساحلی نامدار در قسمت جنوبی شبه جزیره سیناست. این ناحیه به خاطر داشتن فعالیت‌های نوع به نوع و همگون تعطیلاتی بسیار نامور و محبوب است. این منطقه برای غوطه وری بهترین نقطه‌ی جهان به شمار می‌رود. هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی می‌توانند تور‌های یکسان را بر اصل سفر با شتر ، جیپ و یا دوچرخه برنامه ریزی کنند. برخی از محبوب‌ترین کارها در شرم الشیخ شامل غواصی، سفر به کوه سینا و دیدار از صومعه‌ی سنت کاترین است.

جاذبه ها و مکان های دیدنی مصر

قاهره

قاهره در نزدیکی دهانه‌ی دلتای رودخانه نیل واقع شده و دارای قدیمی غنی و عقیم و بارور است. این شهر در نزدیکی پایتخت قدیم ممفیس ساخته شده و بهترین نقطه برای عنفوان سفرهای دریایی در نیل و دیدار از اهرام جیزه است. در موزه‌ی معروف مصر در میدان التحریر ، سرکشی کنندگان می‌توانند نمای نزدیکی از گنج توت عنخ آمون و نیز مومیایی‌ها و و دنیا اولی آثار مکشوفه از گذشته‌های نوین مصر را مشاهده کنند.

جاذبه ها و مکان های دیدنی مصر

موزه‌ی مصر

موزه‌ی مصر میزبان بیش از ۱۲۰۰۰۰ آیتم جوراجور از عتیقه‌جات مصر باستان است و یکی از جذاب‌ترین موزه‌های قاهره می‌باشد. دو طبقه‌ی اصلی در ملکی وجود دارد. طبقه‌ی همکف و طبقه‌ی اول. در طبقه‌ی همکف مجموعه‌ی عظیمی از پاپیروس و سکه که پادرمیانی مصریان باستان استفاده می‌شده، نگهداری می‌شود. در طبقه‌ی اول نیز مصنوعات مربوط به دو سلسله‌ی نهایی از پادشاهی مصر و نیز صنایع دستی بسیار از دره‌ی پادشاهان هستی و عدم دارد. جالب‌ترین مواردی که در این کفش یافت می‌شود شامل اشیایی از آرامگاه توت‌عنخ‌آمون و اتاق سلطنتی مومیایی شامل ۲۷ مومیایی سلطنتی از دوران فراعنه است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *