به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

درختان تونلی کشور آمریکا

درختان تونلی کشور آمریکا

درخت های زیرزمینی دار غول آسای سرخ چوب Giant Redwoods در کالیفرنیای شمالی در کشور آمریکا، کاپیتان ترین درختان گیتی افق ها هستند. این درختان باشکوه و نکوهیده زشت تنه آنچنان ضخیمی دارند که می توان یک راه حق الورود موتور در آن حفر کرد. صاحبان اولیه پارک های سجیه کالیفرنیا از این شعار که زیرگذر های تخصیص گذر ردشدن موتور در تنه دار های زیرگذر دار کالیفرنیا باابهت این منطقه آفریدن کنند، پذیرایی کردند، مخصوصاً که به این افزار می توانستند از گردشگران مبلغی ازنظر گذشتن مرور از این راه زیرزمینی ها با ماشین قبض کنند. در ادامه در مطلب کشور آمریکا در مورد درختان تونلی کشور آمریکا بیشتر خواهیم گفت.

از آنجایی که این منظره، فرصتی ممتاز فقره سبب ثبت یک تمثال عکاسی نیز بود، این غم به شتاب و کند تعجیل پخش شد. بنابراین در عرض یک چند کوتاه، تعداد مازاد یدکی دار های خصوصی گذشتن مرور اتومبیل،درخت های دهلیز دار کالیفرنیا خصوصی تردد کوچه پیاده و حتی کنده های درخت اختصاصاختصاصی پیاده روی ساختن شدند. در حال حاضر، طرفداران گرداگرد دوام زندگانی و دایره پارک های ملی به هیچ وجه اذن ایجاد نقب های درختی را نمی دهند؛ اما برخی از این سمج ها در مجموعه سمج های درختی دنیا که به جا باقی مانده و هنوز از بین نرفته اند، بغایت و بدقت نگه داری می شوند.

درختان تونلی کشور آمریکا

اولین سمج درختی کالیفرنیا در تنه یک درخت سکویای باابهت الجثه خشک شده و ناکام محنت کشیده در منطقه Tuolumne Grove در پارک ملی Yosemite National Park حفر شد. این نهال مداخله آسمان غره وضعیت اثابت اسکان نژند بود؛ اما زمانی که ۹۰ پا (۲۸ متر) از آن وازده و امیدوار و صورت آن کنده شد، هنوز نبودن حاضر بودن و غایب بودن درحیات بودن بود. در آن سال، یعنی سال ۱۸۷۵، این سمج کنده شد تا تبلیغی درعوض جهت سیر آن ناحیه باشد. آن دار هنوز پابرجاست، اما و آفاق اولی کسی اجازه گذر ردشدن از زیرزمینی آن را ندارد.
اولین درختی که نقب دار شد

 Wawona Tree

جذابیت این دار و سرمایه آن در غلبه منطقه  علت شد وجهه گذاران بعدی وسوسه شوند تا جلب های سفر مشابهی خلق کنند. در سال ۱۸۸۱، یک تونل در یک دار سکویای محقر الجثه ۲۰۰۰ ساله به نام Wawona Tree در منطقه Tuolumne Grove، پارک ملی Yosemite National Park حفر شد و این دار را به دوست ترین گیرایی کشش سیر پارک ملیYosemite  دگرسانی کرد. این نهال فقره سبب ۸۸ سال پیاپی بعد از آن، ثابت قدم ایستاد؛ اما چپاول بی رحمانه ای واقف شده تنه اش، جهت ناتوان شدن این درخت شده بود و در آخر، داعیه شد در طوفان سال ۱۹۶۹ فرو بریزد. این نهال ۲۲۷ پا (۷۰ متر) ارتفاع داشت و قطر محور آسک آن ۲۶ پا بود. دهلیز شهیر این درخت، ۷ پا (۸ متر) عرض، ۹ پا (حدود ۳ متر) فراز و ۲۶ پا (۸ متر) طول داشت. این شجر متحسن هنوز در همانجایی که سقوط کرده بود خاضع است و هم دوره با عنوان درخت زیرزمینی دار کاهش کرده Fallen Tunnel Tree نهان می شود.

درختان تونلی کشور آمریکا

Pioneer Cabin Tree

در سال ۱۸۸۰، کسان دست در کار پارک ایالتی Calaveras Big Trees State Park که آرزومند بودند از این غافله عقب نمانند، یکی از شجر های زیرزمینی دار کالیفرنیا کاپیتان خود را که Pioneer Cabin Tree نام داشت فاق کردند و نزدیک بود این دار را به کل محو کنند. در حال حاضر، این دار با یک تفرقه هستن و عدم در حال رشد که به تنهایی، به کل تنه درخت غذادادن می رساند. این نهال نیز همچنان پابرجاست، اما کسی اذن ندارد از زیرگذر آن گذر ردشدن کند.

درخت هرکول Hercules Tree

در قورباغه Mountain Home Grove، یک فالیز دار ثروتمند به نام جس هاسکینز Jesse Hoskins، منطقه ای هشتاد هکتاری، پر از درخت های راهرو دار سکویا در سییرا نوادای جنوبی بیع کرد و در یکی ازدرخت های تونل دار عظیم الجثه آن که نامش را شجر هرکول Hercules Tree گذاشته بود، فضایی به حد یک بیت حفر کرد.

درختان تونلی کشور آمریکا

این حجره که بین سال های ۱۸۹۷ و ۱۹۰۲ خلق شده است، ۱۲ پا (بیش از سه و نیم متر) قطر و ۹ پا (حدود سه متر) ارتفاع دارد. هاسکینز یک در چوبی قید دار به این دار اضافه کرد و سعی کرد درون این سرا خوش زیستن کند؛ اما عصیر نشت شده از شجر باعث شد از این کار منصرف گردد و این بیت را به یک دکه کادویی تحول کند که در آن، زیورآلات مخلوق شده از چوب سرخ رنگ گسسته شده خود این شجر به معرض بیع گذاشته شود. این نهال در آلبوم تونل های درختی دنیا هنوز پابرجاست و مستحضر شدن به خانه آن، همچنان سبکبار است.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *