به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

مزایای استفاده از بلیط چارتری

شرکت های هواپیمایی

مردم از قدیم برای سفر های طولانی به خصوص سفر با هواپیما برنامه ریزی های بلند مدت می کردند آنها از مدت ها قبل از سفر مکان و تاریخ سفر را انتخاب می کردند، بلیط خود را تهیه می کردند و منتظر تاریخ سفر خود می ماندند، در طول مدتی که منتظر بودند اگر از سفر پشیمان می شدند می توانستند بسته به شرایطی آن را کنسل کنند و با پرداخت مقداری جریمه پول خود را پس بگیرند. امروز هم برخی از مردم ترجیح می دهند اینگونه سفر کنند. در ادامه سعی داریم تا درباره مزایای استفاده از بلیط چارتری مطالبی را برای شما بیان کنیم پس با دانستنی های سفر همراه باشید.

شرکت های هواپیمایی
شرکت های هواپیمایی

به این نوع بلیط ها بلیط های سیستمی می گویند، هزینه این بلیط ها زیاد است، وقت بیشتری برای برنامه ریزی لازم دارد و مناسب برای کسانی است که می خواهند به سفر طولانی مدت بروند و یا برنامه ریزی در سفر برایشان مهم است. اما امروزه نوعی از بلیط هست که مردم استقبال بیشتری از آن می کنند. این بلیط ها ارزان قیمت هستند و به چارتر و یا بلیط لحظه اخری معروف هستند اصلا علت ارزان بودن آن ها این است که لحظه اخری هستند.

اگر چه در ایران هنوز نمی توانید بلیط هواپیما چارتری را برای همه مقاصد و شهر ها تهیه کنید اما برای بسیاری از شهر های بزرگ این امکان فراهم شده است. مردم بلیط های چارتر را به بلیط های سیستمی ترجیح می دهند چرا که علاوه بر ارزان بودن، تهیه آن وقت کمتری از آن ها می گیرد اما خب این نوع بلیط مانند هر چیزدیگر معایبی نیز دارد.

شرکت های هواپیمایی
شرکت های هواپیمایی

مزایا و معایب بلیط های چارتر

بلیط های چارتر بسیار ارزان تر از بلیط های سیستمی است اما ایم مزیت را ندارد که اگر شما از سفرتان پشیمان شدید یا شرایط سفر را از دست دادید با کنسل کردن بلیطتان پولتان را پس بگیرد، یعنی در واقع اینکه آژانس ها چه عکس العملی نسبت به کنسلی بلیط شما نشان می دهند در اختیار آنهاست و انها معمولا پول بلیط کنسل شده را پس نمی دهند.

عیب دیگر بلیط های چارتر نسبت به بلیط سیستمی این است که در بلیط های سیستمی بلیط برای کودکان زیر ۱۲ سال رایگان است در حالی که در بلیط های چارتر برای کودکان زیر ۱۲ سال هم هزینه بلیط دریافت می شود. فرق اساسی دیگر این دو نوع بلیط این است که در بلیط های سیستمی باید از مدتی قبل برای تهیه بلیط برنامه ریزی کنید یعنی اگر سفری ناگهانی برای شما پیش بیاید بعید از بلیط سیستمی گیر بیاورید اما بلیط ها چارتر بلیط های لحظه اخری هستند و شما می توانید حتی در لحظه اخر هم این بلیط را تهیه کرده و به سفر ناگهانی تان برسید. به طور کلی می توان گفت بلیط های چارتر مناسب برای کسانی است که می خواهند با هزینه ارزان سفر کنند، برای تهیه بلیط عجله دارند و برایشان کیفیت و برنامه ریزی دقیق در درجه اول اهمیت نیست.

شرکت های هواپیمایی
شرکت های هواپیمایی

یکی از مزایای پیشرفت فناوری این است که شما می تواند از هرجای با زدن چند کلیک بلیط خود را رزرو کنید و به راحتی از سایت هایی که خدمات آنلاین می دهند استفاده کنید، یکی از معروف ترین این سایت ها سفرمی می باشد که از اعتبار بسیار خوبی برخوردار است.

منبع: http://jahantourism.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *