به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

۲۰ کوه زیبا در سراسر جهان

برخی از صحنه های زیبا در طبیعت انسان را به وجد می آورد و روح انسان را غرق آرامش می کند و در این میان دیدن کوه های زیبا و با عظمت و بزرگ حس خوبی مانند قدت به انسان دست می دهد و این همه از برکات قدرت خداوند است. ما در این بخش از سری مقالات گوناگون از دنیای سفر، قصد داریم چند کوه زیبا و دیدنی در سراسر جهان را به شما معرفی کنیم؛ با مجله گردشگری جهان توریسم همراه باشید.

کوه تید در اسپانیا

کوه تید یک کوه آتش فشانی در جزایر قناری است. قله‌ی این کوه با ۳۷۱۸ متر ارتفاع، بلندترین نقطه در قلمروی اسپانیا است.

کوه Kirkjufell در ایسلند

کوه Eiger در سوئیس

کوه Eiger در سوئیس با ارتفاع بیش از ۳۹۷۰ متر در رشته کوه های آلپ قرار داشته و یکی از ۲۰ کوه زیبا در سراسر جهان است.

کوه فوجی در ژاپن

کوه فوجی با بلندای ۳۷۷۶ متر، بلندترین کوه ژاپن است. این کوه یک آتشفشان خاموش است که آخرین فوران آن به سال‌های ۱۷۰۷-۱۷۰۸ میلادی برمی‌گردد. کوه فوجی یکی از سه کوه مقدس ژاپن است. دامنهٔ کوه فوجی در مرز بین استان‌های شیزوئوکا و یاماناشی در غرب توکیو قرار دارد و می‌توان آن را در یک روز آفتابی دید. کوه فوجی نزدیک به کنارهٔ اقیانوس آرام در جزیره هونشوی مرکزی واقع شده است و سه شهر کوچک آن را احاطه کرده‌اند: گوتنبا (جنوب)، فوجی‌یوشیدا (شمال) و فوجی‌نومیا (جنوب غربی).

کوه مک‌کینلی در ایالات متحده

کوه مک‌کینلی نام قله کوهی است در رشته‌کوه راکی در آمریکای شمالی در ایالت آلاسکا قرار دارد. این کوه با ارتفاع ۶۱۹۳ متر مرتفع‌ترین قله قاره آمریکای شمالی‌ست.

تپه‌های شکلاتی در فیلیپین

تپه‌های شکلاتی عنوانی است برای مجموعه تپه های متحدالشکلی که در جزیره بُهُل در کشور فیلیپین قرار دارند. ویژگی این تپه‌ها داشتن اشکال غیر معمول بصورت مخروطهای همسان و مرتفع است. تعداد این تپه‌ها بالغ بر ۱۶۶۰ عدد است که در مرکز جزیره/استان بهل قرار گرفته‌اند. تپه‌های شکلاتی پوشیده از درختان و گیاهانی هستند که در فصل‌های کم باران سال رنگ آنها به قهوه‌ای متمایل می‌شود و علت نامگذاری آنها هم همین رنگ قهوه‌ای است.

کوه رینیر در ایالات متحده

کوه رینیر کوهی در جنوب سیاتل است که به عنوان بلندترین کوه ایالت واشینگتن و ارتفاعات کسکیدز است.این کوه در پارک ملی کوه رینیر قرار دارد.

کوه تیبل در آفریقای جنوبی

کوه تیبل یا تافلبرگ کوهی سرتخت در جنوب غربی آفریقای جنوبی است که مشرف بر کیپ تاون و خلیج تیبل بوده و بیشتر بخش شمالی شبه‌جزیرهٔ مرتفع و صخره‌ای کیپ را در بر می‌گیرد. این کوه با شکل مشخص خود یکی از شناخته‌شده‌ترین مناطق کیپ تاون و یکی از جاذبه‌های توریستی این شهر برای پیاده‌روی، اردو زدن و دیگر فعالیت‌هاست.

هوآینا پیچو در پرو

هوآینا پیچو یا واینا پیچو به معنی قلهٔ جوان، کوهی در کشور پرو در اطراف رودخانهٔ اوروباما می‌باشد. ارتفاع این قله ۲۷۲۰ متر بالاتر از سطح دریا یا ۳۶۰ متر بالاتر از ماچو پیچو می‌باشد.معبد خورشید در این کوه جای دارد.

دولومیت در ایتالیا

رشته کوه های “دولومیت” ایتالیا واقع درشمالی‌ترین نقطه این کشوربه عنوان میراث طبیعی درسازمان علمی – فرهنگی یونسکو ثبت شد.

کوه های اسکاندیناوی در نروژ

کوه های Tre Cime di Lavaredo در ایتالیا

cime lavaredo italy

آناپورا در نپال

آناپورا در نپال که به شکل ماترهورن دیده می‌شود.

کوه Alpamayo در پرو

 رصدخانه تره، آرژانتین

کوه Belukha در روسیه

قله کلیمانجارو در آفریقا

قله کلیمانجارو، بلندترین کوه آفریقا است. این کوه با ۵۸۹۵ متر ارتفاع، آتشفشانی نیمه خاموش است در کشور تانزانیا و در مرز این کشور با کنیا قرار دارد. این کوه جزو قلل هفتگانه دنیا به شمار می‌رود (بلندترین قلل هفت قاره).

پارک ملی Seoraksan، کره جنوبی

کوه نانگا پاربات در پاکستان

کوه نانگا پاربات کوهی در رشته هیمالیا است که در پاکستان قرار دارد. ارتفاع آن ۸۱۲۶ متر از سطح دریا و نهمین قله بلند روی زمین است. صعود به آن از مشکل‌ترین صعودهای کوهستانی است و به خاطر کوهنوردهای زیادی که در جریان صعودهای آن کشته شده‌اند به کوهستان قاتل معروف است. هم اکنون «نانگاپاربات» با بیش از ۶۰ کشته پس از آناپورنا دارای بیشترین کشته‌ها (به نسبت صعودها) در میان کوههای ۸۰۰۰ متر است.

کوه تای در چین

کوه تای در شمال شهر تای آن (به انگلیسی: Tai’an) و در استان شاندونگ، چین قرار دارد، این کوه از اهمیت تاریخی و فرهنگی بسیاری برخوردار است.ارتفاع کوه تای ۱۵۴۵ متر (۵۰۶۹ فوت) است و دربین پنج کوه مقدس در چین مهم ترین انها به شمار می‌آید. کوه تای دست کم برای ۳،۰۰۰ سال محل عبادت بوده‌است.این کوه در سال ۱۹۸۷ به عنوان مکانی طبیعی و فرهنگی در میراث جهانی یونسکو ثبت گردید.

منبع: ایران مطلب، ویکی پدیا

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *