به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

کوهستان هوانگ شان یا کوه زرد ( Huangshan ) – چین

کوهستان هوانگ شان ( Huangshan ) یا کوه زرد در رشته کوه جنوب استان آنهویی  در شرق چین واقع شده است. رشته کوهها در دوران مزوزوئیک،

حدود صد میلیون سال پیش از رسوبات دریایی شکل گرفته اند و کوهها در دوران کواترنری دوره چهارم زمین شناسی از یخچال های طبعیی بوجود آمده اند  .

کوهستان هوانگ شان به دلیل داشتن مناظر زیبا از جمله غروب آفتاب، قله های گرانیتی خاص، درختان کاج درهم پیچیده که بیش از ۱۵۰۰ سال عمر دارند، چشمه های آب گرم، برف زمستانی و چشم انداز زیبای ابرها که این کوه را احاطه کرده اند، به عنوان زیباترین جاذبه توریستی منطقه شناخته شده است.

این رشته کوه همچنین الهام بخش هنرمندان، نقاشان، عکاسان و ادیبان بسیاری در طول تاریخ بوده است

 

کوهستان هوانگ شان موضوع مکرر نقاشی ‌های سنتی چینی و ادبیات و همچنین عکاسی‌ های مدرن است. کوهستان هوانگ ‌شان یکی از مکانهای مهم

توریستی در چین است و در سال ۱۹۹۰ به عنوان مکانی ترکیبی طبیعی و فرهنگی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده ‌است.

تله کابین هونگ شان یکی از جاذبه های توریستی این کوه شگفت انگیز است که از پایه کوه تا قله به طول ۵۰ متر امتداد دارد و مناظر زیبا در طول مسیر،

سختی صعود را به سفری آسان و دلچسب تبدیل میکند.

باتوجه به وجود هتل، رستوران و تسهیلات لازم در طول ایـن مسیر علاقمندان میتوانند با یک شب اقامت، از دیدن طلوع آفتاب در قله لذت ببرند. شایان ذکر است که چای سبز این منطقه بسیار معروف میباشد و قاعدتا نوشیدن آن در هنگام دیدن مناظر زیبا خالی از لطف نیست.

این کوه شگفت انگیز در سال ۱۹۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و در سازمان ملی گردشگری چین در طبقه بندی مناطق زیبا و خوش منظر قرار گرفته است.

جیمز کامرون ( James Cameron ) کارگردان فیلم آواتار ( Avatar ) در طراحی و ایده پردازی سیاره پاندورا کوههای هوانگ شان را الهام بخش خود معرفی کرده است.

 

تصاویری از کوهستان هوانگ شان

800px-huangshansunrise 800px-yellowmountain 1024px-huangshan

image1 image2 image3 image4 image5

گردآوری جهان توریسم

منابع:

ایرپانو

دورتینا

ویکی پدیا

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *