به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

نروژ سرزمین شفق های قطبی

همانطور که میدانید نروژ کشوری غنی از لحاظ فرهنگی، ذخایر طبیعی و همچنین جاذبه ­های طبیعی است و مردمان این کشور جزء مرفه ترین شهروندان دنیا می­باشند.
از میان چندین جاذبه این کشور قصد داریم شما را با حیرت برانگیز ترین آنها آشنا کنیم…با ما همراه باشید

شفق های قطبی

 

در یک تجربه­ بی­ نظیر و با سفر به شمال نروژ، نظاره گر شفق شمالی باشید، که به مثال حریری در مسیر نسیم یا مثال روبانی سبز و زیبا و اغلب با رگه هایی از بنفش و صورتی با حرکات منحنی وار در سرتاسر قلمرو آسمان، خیره کننده، جذاب و ماورایی پیچ و تاب می­خورند. گاهی اوقات تمام آسمان با انفجاری از هاله سبز، صورتی و بنفش منظره ه­ای تماشایی از یک نمایش آتش بازی، اما کاملا طبیعی و متعلق به خود سیاره زمین، خلق می­کند بطوریکه عکسها به هیچ عنوان قادر به باز گویی شکوه این مناطر نخواهند بود و در آخر چنان پایان می یابد که گویی اصلا اتفاق نیافتاده…
پس با این مقدمه اگر قصد سفر به شمال اروپا را دارید بی شک نروژ را در ردیف اول فهرست تان قرار دهید.
این پدیده بسیار شگفت انگیز است و حاصل برخورد ذرات باردار خورشید با بیرونی­ ترین لایه جو زمین (تقریبا صد کیلومتر دورتر از ما) می باشد، که بیشتر در کمربند شمالی سیاره زمین معمول است. شمال نروژ دقیقا در وسط این کمربند واقع شده و بر خلاف اکثر مناطق کمربند شمالی که پوشیده از یخ و یخبندان اند، شمال نروژ سهل الوصول تر بوده و درجه هوا در زمستان ملایم است. بنابراین شرایط برای کشف و ثبت بهترین نورهای قطبی مهیا است.
اما زمان …
هیچ کس نمیداند که این پری زیبای طبیعت کی جلوه گر می شود اما اکثرا ( ۹۰%) در اوایل ماه سپتامبر تا اوایل ماه اوریل و در شبهایی با آسمان صاف در بازه زمانی ۶ عصر تا نیمه های شب قابل رویت است. حوالی ساعت ۱۱-۱۰شب اوج این نورها را می­توانید نظاره گر باشید.
اگر آرزوی مشاهده این سپیده قطبی را در سر دارید بایستی حتما  از ساعت ۶ تا ۱۲ بعداز ظهر در فضای باز و زیر آسمان این کشور باشید.
جهت شکار این لحظات می­توانید به تورهایی ملحق شوید که ایمنی و لذت و گرما را برایتان مهیا کرده و همچنین گزینه ها و پیشنهادات جالب و مهیجی را برایتان مهیا می­کنند.
یک گزینه محبوب شکار این انوار در مینی ون یا در اتوبوس است، بطوریکه شما به محلی مناسب شکار با شرایط آب و هوایی مطلوب برده می­شوید.
این تورها به دنبال نقاط بهتر با زیبایی خاص هستند که در آن شما یک نمای خوب و بخصوص داشته باشید.
اگر بخواهید تجربیات مهیج تری داشته باشید، گزینه­ های متعددی برایتان وجود داردمانند:
سورتمه سواری با سگ ها یا گوزن های شمالی، اسنوموبیل سواری و یا اسکی اما گزینه های دیگر برای  لذت بخش تر کردن سفرتان، ملحق شدن به قایقها یا بالنها است.
اما در شمال نروژ درجستجوی چه شهرهایی باید بود؟
بایستی گفت تمام مناطق شمالی بالای مدار قطب شمال قلمرو شفق های قطبی است که نام و موقعیت این مناطق  را می­توانید در نقشه مشاهده کنید.

 

و اما شمال نروژ مقصدهای متفاوتی جهت سفر پیش رویتان می­گذارد که هرکدام با دنیای متفاوت شما را مسحور خود می­کند.

 

 

منبع: airpano.com

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *