به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

غذاهای معروف گوا

غذاهای معروف گوا، گنج عظیمی از ظرافتهای آشپزی، غذاهای دریایی و سنتی با نفوذ سبک های پرتغالی و هندو و رخنه کردن پخت و پز اسلامی باعث محبوبیت غذاهای گوا شده است. در حال حاضر روش های مدرن در آشپزی جای روش های سنتی را گرفته اما باعث تغییر در طعم و مزه ی غذاهای لذیذ گوا نشده است.

 

غذاهای معروف گوا

……………..

۱٫ ماهی کاری و برنج

کاری ماهی با برنج غذای اصلی گوا است. کاری ، تمبر هندی، نارگیل رنده شده، فلفل و زردچوبه،ماهی خال خالی و برنج بخار پز شده،مواد تشکیل دهنده ی آن هستند.اما طعم و مزه ی فراموش نشدنی این غذا بدلیل ادویه ی آن است.

 

۲٫ ماهی Recheado

Recheado ،ماسالایی ساخته شده با استفاده فلفل قرمز تند، زنجبیل، سیر، سرکه مالت و چند ادویه ی دیگر است. قسمت های مختلف ماهی توسط این مواد، مزه دار می شود و سپس در روغن سرخ می شود.

۳٫ میگوی کاری

این غذا که شامل میگوی تازه و ترد همراه با شیر نارگیل و کاری و دیگر ادویه ها طبخ می شود،غذایی آبدار و خوشمزه است که لذیذ بودن آن هنوز هم مانند یک معما است.

۴٫ مرغ Cafreal
 
این غذا دارای نامی پرتغالی است.غذایی تند که مرغ را با استفاده از گشنیز، فلفل سبز، برگ نعناع، دارچین و ادویه جات مزه دار می کنند. برخی دوست دارند انرا در سرکه بپزند و برخی دیگر دوست دارند آنرا با تمبر هندی بپزند.
۵٫ دسر ببینکا
 
دسری که با آرد ساده، نارگیل، شکر زرد، تخم مرغ، شیر و کره آماده می شود و با بستنی ساده ی وانیلی میل می شود. این دسر درتمام فروشگاه مواد غذایی سراسر گوا موجود است.
۶٫ سوسیس
 
سوسیس در گوا معمولا با برنج و نان سرو می شود. این سوسیس ها معمولا در آفتاب خشک، دودی و سپس با زنجبیل، سیر، سرکه، فلفل قرمز و چند نوع ادویه ی دیگر طعم دار می شوند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *