به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

زیباترین روستای متروکه جهان را بشناسید

روستای زیبای هوتوان «Houtouwan» روستایی که گویی لباس سبز به تن کرده و در عین حال با این همه زیباییش سکوتی عظیم آن را فرا گرفته است.  این روستای کوچک در شمال جزیره شنگشان واقع در شرق کشور پهناور چین قرار گرفته و در گذشته به عنوان یکی از مناطق ماهی گیری در نظر گرفته میشده است.

در این روستا حدود ۵۰۰ خانه وجود داشته و مردمانش با گرفتن ماهی و فروش آن روزگار خود را می گذراندند. اما با گسترش صنایع مختلف در منطقه، اقتصاد و نوع کسب و کار مردم این روستا به کارهایی چون کشتی سازی، تعمیر کشتی ها، کشتی رانی، صنایع سبک (پوشاک، لوازم منزل، لوازم الکتریکی، لوازم ورزشی و …) و گردشگری تغییر یافت.

بدین ترتیب، بسیاری از مناطق ماهی گیری کارایی خود را از دست دادند و مردمان این روستا مجبور شدند تا به حرفه های دیگر روی آورند. در حقیقت ساکنانی که در این روستای کوچک زندگی می کردند دیگر نتوانستند به زندگی خود ادامه دهند. همین امر موجب شد آنها روستا را ترک کرده و شهرها را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنند تا شاید زندگی بهتری در آنجا داشته باشند. زیباترین روستای متروکه جهان مطمئنا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آسیا است که هر گردشگری می تواند در تور چین از آن بازدید کند.

با گذشت زمان رفته رفته این مکان خالی از سکنه شد تا اینکه طبیعت دست به کارشد و آرام آرام بر روی خانه های متروکه پا گذاشت. چیزی نگذشت که لباس سبز طبیعت تمام روستا را فرا گرفت و همه آن را پر از پیچک و گیاهان رونده کرد. حال بعد از گذشت چندین سال آنقدر سکوت این روستا را فرا گرفته که گویی زمان در آن متوقف شده و حال و هوای روستای ارواح را تداعی می کند. پوشش سبز رنگ تمام دیوارهای روستا را پوشانده، از میان درهای شکسته عبور کرده و پنجره ها را قاب گرفته است. راه های باریک، باریک تر شده اند و برخی از ساختمان ها به گونه ای درون طبیعت غرق شده اند که هیچ راه ورودی به آن ها نخواهید یافت.

اگر از دور به این روستا بنگرید همانند یک باغ سر سبز به نظر می رسد و انگار اثری از سازه های بشر در آن وجود ندارد. حال همه این زیبایی ها باعث شده تا گردشگران زیادی به این مکان واقع در آسیا سفر کرده و تصاویر زیبایی از آن خلق کنند. برخی از این تصاویر زیبا را در ادامه مشاهده کنید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *