به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

دریاچه زریوار، کردستان

یکی از جاذبه های شناخته شده کردستان که سال هاست گردشگران را در زمستان های همیشه برفی آن جذب می کند، دریاچه زریوار است. این دریاچه تا قبل از توسعه شهر مریوان چند کیلومتری با شهر فاصله داشت، اما حالا تقریبا به آن چسبیده است. در زمستان تقریبا تمام سطح دریاچه یخ می زند، اما حواستان باشد که خیلی به استحکام این لایه اطمینانی نیست و توصیه ما این است که همین طوری از دور لذت ببرید، زیرا در صورتی که خدایی نکرده یخ زیر پایتان بشکند، آن وقت نباید انتظار کمک زیادی را داشته باشید.

دریاچه زریوار کردستان در نزدیکی شهرستان مریوان در استان کردستان قرار دارد، هوای منطقه در بهار و تابستان بسیار خنک و معتدل می باشد و در پاییز و زمستان هوای زریوار سرد و خشک می باشد. زیبایی های بی بدیل این دریاچه باعث شده تا همواره آن را بعنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری ایران معرفی کنند.

تالاب زریوار به ‌عنوان یک واحد اکولوژیکی و یک اکوسیستم آبی در کردستان پدیده ‌ای بسیار زیبا و نادر می ‌باشد. زریوار با قرار گرفتن در یک دره طولی نسبتاً وسیعی از دو طرف غرب و شرق با کوه های پوشیده از جنگل احاطه شده ‌است. پوشش غالب اراضی در این منطقه را جنگل و بیشه زار های نیمه انبوه تشکیل می ‌دهند که گونه غالب جنگلی آن بلوط ایرانی بوده و در حالیکه سایر گونه‌ های جنگلی دیگر مانند گلابی وحشی، زالزالک، بادام در شیب ها و نقاط مختلف آن خودنمایی می ‌کند. در ادامه با گالری تصاویر زیبایی از این دریاچه همراه ما باشید:

 

منبع: کانال تلگرامی دهکده گردشگری

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *