به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

روستای تاریخی طبیعی کندوان

روستایی صخره ه­ای که قدمت آن به قرن هفتم هجری بازمی­گردد. البته این امکان نیز وجود دارد که آغاز زندگی انسان در این روستا به دوره­ های قبل از اسلام نیز برسد. خانه ­های این روستا در دل تپه­های آذرینِ ایجاد شده از آتشفشان سهند کنده شده ­اند.

در خانه­ها طبقاتی نیز ایجاد شده­اند که عموما طبقات اول برای اصطبل و طبقات بالاتر برای سکونت استفاده شده است. خانه چهار طبقه نیز در این روستا با همین شیوه ساخته شده است. سه روستای صخره­ای بدین شکل در دنیا وجود دارد که دو تای دیگر آن در ترکیه و آمریکا واقع ­اند.

با این تفاوت که آن دو خالی از سکنه است ولی در روستای تاریخی طبیعی کندوان زندگی به صورت عادی در جریان بوده و روستا زنده است.

در اطراف روستا مراتع حاصل خیزی وجود دارد که محل استقرار عشایر است. در این روستا یک چشمه آب معدنی وجود دارد که به سبب سنگینیِ کم آب آن، معتقدندکه برای درمان بیماری­های کلیوی بسیار مفید است. این روستا یکی از مهمترین جاذبه­های بین­المللی گردشگری استان است که در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است و در حال حاضر یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران محسوب می شود. هتل مناسبی نیز در این روستا برای گردشگران ساخته شده است.

منبع: توریسم ایران

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *