به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

جنگل شگفت انگیز سنگی در چین+تصاویر

جنگلهای سنگی یکی از پدیده های نادر در جهان هستند ، کشور چین دیدنی های بسیار زیادی دارد، که این جنگل سنگی و شگفت انگیز یکی دیگر از این شگفتی های دیدنی می باشد.

جنگل سنگی یا شیلین مجموعه ای جالب از شکل گیری سنگ های آهکی ست که در استان یونآن چین واقع شده و به عنوان یکی از شگفتی های طبیعی زمین شناخته شده. با دیدن این صخره های آهکی به نظر می یاد این سنگ های عظیم از آسمان سقوط کردن و به دلیل قرار گرفتن اونها بین درختان ممکنه توهم زیبایی از یه جنگل سنگی بهتون دست بده. جنگل سنگی به همراه دهکده ای که در نزدیکی جنگل سنگی واقع شده از سال ۲۰۰۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شدن و یکی از برترین جاذبه های گردشگری آسیا و دنیاست که سالانه تعداد زیادی از توریست ها رو به سمت خودش جذب می کند.

اگر موفق بشین به بالای یکی از این قله های سنگی صعود کنین، می تونین از تماشای هزاران قله و دره که مثل یک جنگل سیاه و سپید گسترده شده لذت ببرین. زمین شناسان با تحقیقی که روی این جنگل سنگی داشتن ادعا می کنن که جنگل سنگی بیش از ۲۷۰ میلیون سال قدمت داره و در گذشته به احتمال زیاد اقیانوسی بوده که بعد از فروکش کردن آب اقیانوس و به مرور زمان با تاثیری که آبها روی این صخره ها داشتن باعث شکل گرفتن عجیب این سنگها شدن. بدون شک جنگل شگفت انگیز سنگی در چین آنقدر زیباست که شما از تماشای آن به وجد خواهید آمد.

زمانی که بین این شاهکارهای سنگ طبیعی پیاده روی می کنین، افسون شکل های پیچیده ای می شین که چشم انداز باشکوهی و عجیب و غریبی دارن، سنگ هایی با شیب تند که مناظر فوق العاده و پر پیچ و خمی رو جلوی چشمان شما ایجاد می کنن و روی بعضی از اونها می تونین نقاشی ها و حجاری های باستانی جالبی رو پیدا کنین که با استفاده از مخلوط خون حیوانات و مواد معدنی نقاشی شدن. دریاچه ها، کوه ها، غارها و سنگ های دیگه جذابیت بیشتری رو به این جنگل سنگی اضافه می کنن و معمولا اواخر شب می تونین شاهد برنامه های سنتی مثل کشتی، مبارزه با گاو نر، آوازخوانی و رقص توسط بومی ها در این منطقه زیبای آسیا باشین.

جنگل شگفت انگیز سنگی در چین
جنگل شگفت انگیز سنگی در چین
جنگل شگفت انگیز سنگی در چین

 

جنگل شگفت انگیز سنگی در چین

منبع: تور ایران

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *