به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

بلندترین و ترسناک ترین سرسره ی آبی جهان در کانزاس

پارک های آبی یکی از هیجان انگیزترین مکان ها برای گذراندن اوقات فراغت محسوب می شوند که روز به روز گسترده تر شده و وسایل تفریحی جالب و متنوعی در آنها ساخته می شود.

یکی از این وسایل هیجان انگیز، سرسره ی آبی با نام  Verrückt است که در پارک آبی Schlitterbahn کانزاس سیتی آمریکا واقع شده است. این سرسره یکی از بلندترین و ترسناک ترین سرسره های آبی جهان محسوب می شود که رکورد آن در کتاب گینس به ثبت رسیده است. ارتفاع این وسیله بازی به ۵۱٫۳۸ متر می رسد که توانسته رکورد سرسره آبی «کلیمانجارو» در برزیل، که لقب بلندترین سرسره آبی جهان به آن اختصاص داده شده بود، را پشت سر بگذارد.

Verrückt در زبان آلمانی به معنای «دیوانگی» است که شاید کمتر کسی جرات کند آن را تجربه کند چرا که سرعت افراد در هنگام سر خوردن به بیش از ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

البته باید گفت که این سرسره به گونه ای ساخته شده که کاملا از هر لحاظی ایمن است. اطراف سرسره با تورهایی محفوظ شده اند تا افراد به هنگام سر خوردن از روی آن به پایین سقوط نکرده و آسیبی نبینند.

نکته جالب در مورد این وسیله هیجان انگیز این است که ارتفاع سرسره حتی از آبشار نیاگارا هم بلندتر است. بنابراین سر خوردن از چنین سرسره ای قطعا جرات زیادی می‌خواهد.

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *