به مجله گردشگری جهان توریسم خوش آمدید!

برکه ای بسیار زیبا اما سمی در کشور نیوزلند

برکه ای در کشور نیوزلند و در منطقه محافظت شده «Waiotapu» واقع شده است که از فاصله ای نه چندان نزدیک و از پشت نرده های چوبی که دور تا دور آن را پوشانده، قابل دیدن خواهد بود.

رنگ زرد و فسفری این برکه از همان ابتدا چشمان شما را به خود خیره خواهد کرد، اما پشت این همه زیبایی و رنگ و لعاب، سمی وجود دارد که از گازهای خطرناکی تشکیل شده است.

این برکه را با نام حمام شیطان می شناسند چرا که سال ها راکد و بی حرکت بوده و هیچ مقصدی را برای رفتن انتخاب نکرده است.

منطقه وایوتاپو یکی از معدود مکان های روی کره زمین است که ویژگی های جغرافیایی خاصی دارد. رنگ برکه به دلیل شرایط آب و هوایی و میزان نوری که به آن می تابد به رنگ فسفری درآمده و در روزهای ابری است تیره تر می شود.

انواع گازهای آتش فشانی و عناصر سمی در این آب وجود دارد که برکه را به یکی از پدیده های این منطقه تبدیل کرده است.

دمای بالای آب و گرمی هوا باعث شده هیچ موجود زنده ای در این مکان زندگی نکند. از میان گیاهان هم تنها خزه ها و گل سنگ ها هستند که می توانند در این دمای بالا تاب بیاورند.

محققان علت رنگ زیبای دریاچه را وجود عنصر گوگرد و نوعی نمک و آهن می دانند که دلیل وجود این عناصر هم فعالیت های گرمایی زمین این منطقه است. در واقع حمام شیطان در منطقه ای منحصر به فرد واقع شده است که پدیده های نادری به دلیل وجود فعالیت های گوناگون به وجود آمده اند.

اما با این حال با وجود سم داخل دریاچه و خطرناک بودن محیط آن گردشگران زیادی به آن سفر می کنند چراکه دیدن دریاچه ای با این رنگ زیبا همه را به وجد خواهد آورد. علاوه بر حمام شیطان مکان های دیدنی دیگری نیز در منطقه وجود دارد که همگی دست به دست هم داده اند و کلکسیونی از پدیده ها را به وجود آورده تا گردشگران از سفر به وایوتاپو غرق در عجایب خلقت شوند.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *